• GEÇİŞ İHLALİ SORGULA
  HGS Geçiş İhlali Sorgulama
  Araç Plaka Numarasını Giriniz
  !!! Bu sayfada sadece 2015 ve sonraki yıllara ait ihlalli geçişler gösterilmektedir.
  Bu sayfadaki veriler tamamen bilgi amaçlıdır. Son 2-3 güne ait HGS Geçiş İhlali kayıtları buraya henüz yansımamış olabilir.
  HGS Geçiş İhlali cezaları ve tüm HGS sorunları ile ilgili irtibat bilgileri.

  hgs@kgm.gov.tr
 • MÜŞTERİ HİZMETLERİ GİRİŞ
  e-posta
  Şifre

  E-Devlet Şifresi ile Giriş
HGS Bakiyeniz Hiç Bitmesin

HGS ÜRÜNLERİNE TÜM BANKA KREDİ KARTLARI İLE OTOMATİK ÖDEME TALİMATI BAĞLANMASI

PTT kanalıyla alınan HGS ürünlerine TÜM BANKA KREDİ KARTLARI ile otomatik ödeme talimatı verilebilecek.

Bu hizmet, HGS abonesi sürücülerin bakiye yetersizliğinden dolayı idari para cezasına maruz kalmalarını önlemek ve ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla devreye alınmıştır.

Hizmetten faydalanmak için,

PTT kanalıyla temin edilmiş ya da yeni alınacak HGS ürünleriniz için :

Size en yakın PTT işyerine giderek, verilen otomatik ödeme talimat formunu doldurup imzalamanız yeterli olacaktır.

Başvuru sırasında aracınızın sınıfına göre belirlenen alt/üst limit aralığında istediğiniz tutarlarda talimat miktarı belirleyebilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatları tüm PTT işyerlerinden herhangi bir komisyon alınmaksınız ücretsiz gerçekleştirilecektir.

Talimat verdiğiniz kredi kartının yenilenmesi, çalınması, kaybolması v.b. nedenlerle iptal edilmesi, limit aşımı nedeniyle ya da herhangi bir sebeple ödemeye kapanması durumunda talimat çalıştırılamayacağından cezalı duruma düşmemek için mutlaka PTT Merkezlerine giderek talimatınızı yenileyiniz.

Bu işlemi tüm banka kredi kartlarıyla gerçekleştirebilecek, otomatik ödeme talimatı kapsamında HGS’nizden çekilen tutarı kredi kartı hesap özetinizden kontrol edebileceksiniz.

 • HGS İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

  HGS İLE İLGİLİ SIKÇA
  SORULAN SORULAR

  HGS ÜRÜNÜM VAR GEÇİŞLERİMDE KAÇAK UYARISI ALIYORUM NEDEN?

  Aracınız metalik cama sahip olabilir ;
  Aracınızın kullanım kılavuzundan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Metalik cama sahip ise yeni bir HGS ürünü alarak HGS Etiketinizi aynanın arkasındaki ve çerçevesindeki siyah noktalı alana konumlandırınız
  Aracınız metalik cama sahip değilse ;
  Etiketinizin deforme olup olmadığını, etiketinizin kullanım klavuzunda belirtildiği şekilde aracınıza yapıştırıldığını kontrol ediniz ve aracınızın ön camında film olmamasına dikkat ediniz. Yukarıda belirtilen sorunlara sahip değilseniz ve etiketinizin çalışmadığını düşünüyorsanız otoyol üzerindeki PTT işyerlerinden etiketinizi kontrol ettirebilirsiniz. HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresli internet sayfasından ulaşılabilmektedir.

  HGS ÜRÜN BAKİYEMİ VE GEÇİŞLERİMİ NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

  0 850 460 60 60 ya da 444 1 788 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. HGS hesabınızla ilgili bakiye ve geçiş bilgilerine ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adresli internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Belirtilen internet adresine üye olarak kullanıcı hesabınızla ilgili bilgilerinize ulaşabilirsiniz. HGS geçiş ve ihlal bilgilerine ait tüm düzeltme, inceleme ve itiraz işlemleri Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup, HGS geçişlerinizle ilgili bu taleplerinizi hgs@kgm.gov.tr e-posta adresine gönderebilirsiniz veya 0 850 460 60 60 KGM HGS Çağrı Merkezine iletebilirsiniz. HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına hgsmusteri.ptt.gov.tr sayfasından ulaşabilirsiniz.

  MÜŞTERİ HİZMETLERİ SAYFASINA NASIL KAYIT OLABİLİRİM?

  Müşteri hizmetleri sayfasına üye olabilmek için HGS ürününü aldığınız TC kimlik numarası üzerinden ya da vergi numarası üzerinden satışı gerçekleştirilen HGS ürün numarası ile kayıt olabilirsiniz. HGS ürün sahibi değilseniz sisteme kayıt gerçekleştirilememektedir.

  ARABAMI SATTIM HGS ÜRÜNÜMÜ NE YAPMALIYIM?

  HGS Etiket tipi ürünler için HGS Etiketinizi PTT merkez ve işyerlerinden iptal ettirerek yeni bir ürün alabilirsiniz, eski ürün içindeki bakiyeyi gerekli kontroller gerçekleştirildikten 7 gün sonra yeni ürününüze aktarılabilmektedir. Yeni ürün almak istemiyorsanız iptal ettirdiğiniz ürününüz içindeki bakiyeyi 1 ay sonra PTT merkezlerinden alabilirsiniz. Satılan araç üzerindeki etiket iptal edilerek etiket araç camından çıkartılmalıdır. İptal işlemi için HGS ürün sahibinin PTT merkez ve şubelerine şahsi başvurusu gerekmektedir.
  HGS kart tipi ürünler için ürün iptal edilmeden plaka güncelleme işlemi gerçekleştirilerek, kart tipi HGS ürününü kullanmaya devam edebilirsiniz veya yeni bir plaka üzerine güncellenmeyecekse PTT merkezlerinden "Plaka Sıfırlama" işlemi yaptırarak ileride başka plakaya güncellemek üzere bekletebilir ve kartlarınızın zayi olmasını engelleyebilirsiniz. Bankadan alınan ürünler için detaylı bilgileri bankanızdan alabilirsiniz.

  HGS ÜRÜNÜME OTOMATİK ÖDEME TALİMATI VEREBİLİR MİYİM?

  PTTBank hesabı (Posta çeki hesabı) üzerinden ya da kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Kredi kartı üzerinden verilecek otomatik ödeme talimatı için kredi kartınızın e-ticaret işlemine açık olmasına dikkat ediniz. Ayrıca otomatik ödeme talimatının, otoyol ve köprüler ile özel otoyol kullanma sıklığınıza göre geçiş ücretlerini göz önünde bulundurarak yükleme limitinizi belirleyiniz. Verilen bilgiler PTT'den satılan ürünler için geçerlidir, bankadan ürün aldıysanız bankanızla görüşmelisiniz.

  HGS KART VE ETİKETİNİ FARKLI ARAÇLARDA KULLANABİLİR MİYİM?

  HGS sistemi plakaya tanımlı tek hesap üzerinden ücretlendirme yapmaktadır etiketin ya da kartın farklı araçlar üzerinde kullanılmasına izin verilmemektedir.

  HGS ÜRÜNÜ ALMAK İÇİN İSTENEN EVRAKLAR NELERDİR?

  Bireysel başvurularda kimlik, ruhsat veya ruhsat fotokosiyle PTT merkez ve işyerlerine başvuru yapılabilir. Kurum üzerine alınacak ürün veya ürünler için Temsil Belgesi, araç ruhsatları veya ruhsat fotokopileri ile başvuru yapılabilir. Kiralık araçlar için yukardaki belgelere ek olarak sözleşmelerle birlikte PTT merkez ve işyerlerine başvuru yapabilirsiniz.

  HGS ÜRÜNÜMDEN YENİ ALDIĞIM HGS ÜRÜNÜME AKTARIM GERÇEKLEŞTİREBİLİR MİYİM?

  PTT'den satılan ürünler için PTT işyerlerine giderek eski ürününüz içindeki bakiyenin yeni ürününüze aktarılmasını isteyebilirsiniz. Bakiyeniz 7 (yedi) gün sonra sistem tarafından hesabınıza eklenmektedir. Bankalardan aldığınız ürünler için bankanızla görüşmelisiniz.

  PTT HGS ÜRÜNLERİNDE GÜNCELLEME İŞLEMLERİ NEREDEN YAPILIR?

  PTT‘den alınan HGS ürünlerinde güncelleme işlemleri PTT merkez ve işyerleri aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

  HGS ÜRÜNÜM VAR GEÇİŞLERİMDE KAÇAK UYARISI ALIYORUM NEDEN?

  Aracınız metalik cama sahip olabilir ; Aracınızın kullanım kılavuzundan

 • ÇEKİCİ VE DORSELER AĞIR VASITA HGS

  ÇEKİCİ VE DORSELER
  AĞIR VASITA HGS

  TIR türündeki araçlarda kullanılacak olan HGS cihazının Çekici ve Dorse ile birlikte kullanılabileceğinden; Çekici ve Dorsenin toplam maksimum aks adedine göre HGS cihazı bankadan talep edilmelidir. Bazı gerekli durumlarda aks kaldırarak yapılan geçişlerde sistemde ‘’Akıllı Sınıf’’ sistemi sayesinde yere değmeyen aksın ücretini alınmayacaktır. Bu nedenle HGS kullanıcıların aracının maksimum dingil sayısına göre HGS cihazı almasında herhangi bir maddi kayıpları söz konusu değildir.

  HGS ürünü PTT'den alınmışsa; çekiciyle kullanılan dorse plakalarına PTT Merkezlerine başvurarak, dorse plakasını çekici plakasının HGS ürününe bağlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. HGS ürünü bankadan alınmışsa, ilgili bankayla iletişime geçebilirsiniz.

  HGS’ yi kullanacak olan tüm Çekicilere ait HGS etiketlerinin aktif bir şekilde çalışması, giriş/çıkış gişelerinden geçerken okunması ve şerit çıkışının sol tarafından yer alan trafik ışığının YEŞİL sinyalini vermesi gerekmektedir. HGS cihazı geçişlerde okunmuyor ise kesinlikle geçişlere devam edilmemelidir.

  Çekici ve dorseden oluşan araçlar için maksimum dingil sayısına göre HGS cihazı alınacaktır.

  Resimde görülen aracın bankadan talep edeceği HGS cihazının sınıf 4. Sınıf olması gerekmektedir. Araçta 4. Sınıf HGS etiketi olmasına rağmen bir dingilini kaldırıp yapılan geçişte hesaptan 3. Sınıf ücreti tahsil edilecektir. Yine araçta 4. Sınıf HGS cihazı var iken iki aksın aynı anda kaldırılmış şekliyle geçilmesi halinde 2. Sınıf geçiş ücreti tahsil edilecektir.

  Resimde görülen aracın bankadan talep edeceği HGS cihazının sınıfı 4. Sınıf olması gerekmektedir. Yine araçta 4. Sınıf HGS cihazı var iken iki aksın aynı anda kaldırılmış şekliyle geçilmesi halinde 3.sınıf geçiş ücreti tahsil edilecektir. Tırın sadece çekici olarak geçiş yapması durumunda 2.sınıf ücret tahsil edilecektir.

  TIR türündeki araçlarda kullanılacak olan HGS cihazının Çekici ve Dorse ile birlikte kullanılabileceğinden; Çekici ve Dorsenin

 • HGS ETİKETİ MONTAJ KILAVUZU

  HGS ETİKETİ
  MONTAJ KILAVUZU

  HGS etiketinizi düzgün bir şekilde aracınızın ön camına yapıştırmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Bu işlemden sonra aracınız HGS gişelerinden beklemeden geçiş için kullanıma hazır hale gelecektir. HGS'yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

  Bazı araçların önce camları metalik film tabaka kaplı olduğundan HGS etiketinizin veya diğer geçiş cihazlarının performansını zayıflatmaktadır. Eğer aracınız aşağıdaki listelenmiş araçlarda biri ise listedeki talimatlara uymanız gerekmektedir. Eğer Kullandığınız araç bu listede yer almıyor ise kurulum için "HGS ETİKET KULLANIMI" bölümündeki talimatlara uymanız gerekmektedir.

  AUDI A8 / S8 hariç tüm modeller : Daha fazla bilgi için AUDI bayinize danışınız.
  A8 / S8 1995- 2001 : Araç %100 metalik ön cama sahip olduğundan harici bir etiket kulanılması gerekmektedir. Daha fazla bilgi için AUDI bayinize danışınız.

  BMW "Climate Comfort" seçeneğine sahip modeller : HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için BMW bayinize danışınız.

  CITROEN Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok CITROEN modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için CITROEN bayinize danışınız.

  FIAT Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok FIAT modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için FIAT bayinize danışınız.

  LEXUS 1992 sonrası üretilmiş modeller : Diğer bölümde aynası ön cama monteli araçlar için tanımlı talimatlara uyunuz. LS400 1990 - 1992 : Metalik ön cama sahip araçlarda harici etiket çözümlerinin kullanılması gerekmektedir. Aracınızın ön camının tipini öğrenmek için LEXUS bayinize danışınız.

  MERCEDES-BENZ A Class : HGS etiketinizi ön camın üst kısmında yer ala siyah noktalı şeritin altındaki alana konumlandırınız. C180 / 240 / 200; CLK 230; ML Serisi : HGS etiketinizi yağmur ve ışık sensörlerinin sağ veya sol kısmına konumlandırınız. S430 : HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı alana konumlandırınız. Diğre tüm modeller : HGS etiketinizi aracın ön cam dikiz aynasının çevresinde, etiket yapıştırmak için ayrılmış özel alana yapıştırınız. Daha fazla bilgi için MERCEDES-BENZ bayinize danışınız.

  PEUGEOT Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. Bu özellik birçok PEUGEOT modeli için standarttır. HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı gölgeli alana konumlandırınız. Daha fazla bilgi için PEUGEOT bayiinize danışınız.

  RENAULT Clio Sport (Metalik ön cam opsiyonlu modeller) : HGS etiketinizi aracın ön cam dikiz aynasının altında, etiket yapıştırmak için özel olarak bırakılmış alana yapıştırınız. Clio Sport (Metalik ön camsız modeller) : HGS etiketinizi aynanın arkasındaki ve çevresindeki siyah noktalı alana konumlandırınız. Lütfen aracınızın kullanım kılavuzunuzdan kullandığınız modelin metalik ön cama sahip olup olmadığını kontrol ediniz. HGS etiketinizi aynanın arkasında renkli olmayan, U şeklindeki alanda temiz bir noktaya konumlandırınız. Daha fazla bilgi için RENAULT bayinize danışınız.  HGS etiketinizi düzgün bir şekilde aracınızın ön camına yapıştırmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Bu işlemden sonra aracınız

 • YİD OTOYOLLARI İLETİŞİM BİLGİLERİ

  YAP-İŞLET-DEVRET MODELİ İLE İŞLETİLEN OTOYOLLAR


  GEBZE-ORHANGAZİ-İZMİR OTOYOLU

  Çağrı Merkezi : 444 98 87
  (Haftanın her günü 08:45 - 17:45)
  E-posta : sorun@otoyolas.com.tr

  YAVUZ SULTAN SELİM KÖPRÜSÜ VE KUZEY ÇEVRE OTOYOLU

  Resmi web adresi: www.ysskoprusuveotoyolu.com.tr

  Çağrı Merkezi: 0850 502 71 00

  E-Posta: bilgi@ysskoprusuveotoyolu.com.tr

  AVRASYA TÜNELİ

  Çağrı Merkezi : 0850 222 80 20
  E-posta : info@avrasyatuneli.com

  ANKARA-NİĞDE OTOYOLU

  Resmi web adresi: www.ankaranigdeotoyolu.com

  Çağrı Merkezi: 0850 460 50 80
  (Hafta İçi 08:00-18:00)

  E-Posta: info@ankaranigdeotoyolu.com

  Yap-İşlet-Devret otoyol projeleri için iletişim bilgileri

 • ARAÇ SINIFLARI NELERDİR?

  ARAÇ SINIFLARI
  NELERDİR?

  Köprü ve otoyollarda araçlar 6 sınıf üzerinden ücretlendirilmektedir. HGS sürücülerinin, araçlarının sınıflarına uygun HGS elektronik etiketi kullanmaları gerekmektedir.

  1.SINIF ARAÇLAR:
  AKS ARALIĞI (DİNGİL MESAFESİ) 3.20 METRE ALTINDA OLAN ARAÇLAR 1.SINIFTIR.

  2.SINIF ARAÇLAR:
  AKS ARALIĞI 3.20 METRE VE ÜZERİNDE OLAN HER TÜRLÜ 2 AKSLI ARAÇ 2.SINIFTIR.


  3.SINIF ARAÇLAR:
  AKS ADEDİ (DİNGİL SAYISI) 3 TANE OLAN HER TÜRLÜ ARAÇ 3.SINIF ARAÇTIR.

  4.SINIF ARAÇLAR:
  DİNGİL SAYISI 4 VE 5 ADET OLAN HER TÜRLÜ ARAÇ 4.SINIF ARAÇTIR.

  5.SINIF ARAÇLAR:
  DİNGİL SAYISI 6 VE DAHA FAZLA OLAN KAMYON TREYLER VB.ARAÇLAR

  6.SINIF ARAÇLAR:
  MOTOSİKLET

  Köprü ve otoyollarda araçlar 6 sınıf üzerinden ücretlendirilmektedir. Sürücüler, araçlarının sınıflarına uygun HGS elektronik etiketi kullanmalıdırlar.

 • HGS HESABINDA YETERLİ KREDİ

  HGS HESABINDA
  YETERLİ KREDİ

  HGS hesabında geçiş ücretini karşılayacak kredi bulundurulması zorunludur. Bu nedenle HGS hesaplarına posta çeki hesabından veya kredi kartından otomatik ödeme talimatı verilmesi son derece önemlidir. Aksi durumda HGS hesap bakiyesinin sürekli olarak takip edilmesi gerekmektedir. HGS hesabında geçiş için yeterli bakiye bulunmadığı durumda 15 (on beş) gün içerisinde yeterli tutar hesaba yatırılmadığı takdirde ilgili geçişler için tebligat işlemleri yapılacaktır. Yeterli bakiye olmadan yapılacak geçişler, 15 (on beş) gün içerisinde hesaba yükleme yapılmaması durumunda 5 kat cezalı olacaktır.

  HGS hesabında geçiş ücretini karşılayacak kredi bulundurulması zorunludur. Bu nedenle HGS hesaplarına Posta Çeki Hesabından

 • HGS - OGS DEN KAÇAK GEÇİŞ

  HGS - OGS DEN KAÇAK GEÇİŞ
  YAPILMASI DURUMUNDA NE YAPILMALIDIR?

  HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde HGS veya OGS abonesi olunması veya mevcut HGS veya OGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

  OGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda ise; geçiş ihlali yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde OGS veya HGS abonesi olunması veya mevcut OGS veya HGS hesaplarında geçiş için yeterli bakiyesi olması durumunda cezalı geçiş ücreti uygulanmamaktadır.

  HGS gişelerinden geçiş ihlali yapılması durumunda; geçiş yapılan plaka üzerine 15 (on beş) gün içinde HGS veya OGS abonesi olunması veya

 • AĞIR VASITA ARAÇLARDA HGS

  AĞIR VASITA
  ARAÇLARDA HGS

  Ağır vasıta araçlar, maksimum aks(dingil) sayısına göre tek bir HGS etiketi alacaklardır. Geçiş sırasında dingil kaldırılırsa sistemde ‘’Akıllı Sınıflandırma’’ çalışacak ve yere değen dingil sayısına göre otomatik ücretlendirme yapılacaktır.

  Resimde görülen Kamyonun bankadan talep edeceği HGS cihazının sınıfı 3. Sınıf olması gerekmektedir. Geçiş yapılırken araçta 3. Sınıf HGS cihazı olmasına rağmen akslardan birinin kaldırılması halinde 2. Sınıf ücreti tahsil edilecektir.

  Ağır vasıta araçlar, maksimum aks(dingil) sayısına göre tek bir HGS etiketi alacaklardır. Geçiş sırasında dingil kaldırılırsa sistemde ‘’Akıllı Sınıflandırma’’

 • HGS -OGS ABONE ŞERİTLERİ

  HGS -OGS
  ABONE ŞERİTLERİ

  14 Mayıs 2012 tarihli resmi gazetede yayımlanan Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile erişme kontrolünün uygulandığı karayollarında geçiş ücretlerinin belirlenmesi ve uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 10.maddesi gereğince “Sürücü, İdare tarafından kurulmuş sistemlerde kendisinin kullandığı ödeme sistemine ait giriş ve çıkışta bulunan şeritleri, kurallara uygun olarak kullanmak zorundadır.

  14 Mayıs 2012 tarihli resmi gazetede yayımlanan Karayolları Genel Müdürlüğünün sorumluluğu altında bulunan otoyollar

 • HGS ABONELİĞİNİN AVANTAJLARI

  HGS ABONELİĞİNİN
  AVANTAJLARI

  HGS’de durmaksızın geçiş yapılmaktadır. Otoyollar ve Boğaz Köprüleri gişelerinde HGS ve OGS ile geçiş sağlanmaktadır. HGS’de PTT’nin yaygın işyerlerinden, Pttmatiklerden, e-devletten, HGS Mobil Uygulamadan, anlaşmalı bankalardan ve pttavm.com sitesi üzerinden bakiye yükleme işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

  HGS’de durmaksızın geçiş yapılmaktadır. Otoyollar ve Boğaz Köprüleri gişelerinde HGS ve OGS ile geçiş sağlanmaktadır.

 • HGS SORUNLARINDA BAŞVURULAR

  HGS SORUNLARINDA
  BAŞVURULAR

  HGS geçiş ve ihlal bilgilerine ait tüm düzeltme,inceleme ve itiraz işlemleri Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup, HGS geçişlerinizle ilgili bu taleplerinizi hgs@kgm.gov.tr e-posta adresine, 0 850 460 60 60 KGM HGS Çağrı Merkezine İletebilirsiniz.

  HGS ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve HGS geçiş ihlal cezalarına, http://hgsmusteri.ptt.gov.tr adlı internet sayfasından ulaşılabilmektedir.

  HGS geçiş ve ihlal bilgilerine ait tüm düzeltme,inceleme ve itiraz işlemleri Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmakta olup,

 • HIZLI GEÇİŞ ŞERİTLERİ BULUNAN GİŞELER

  HIZLI GEÇİŞ ŞERİTLERİ
  BULUNAN GİŞELER

  Hızlı Geçiş Şeritleri gişe alanlarında gişe üzerinde yer alan bilgi panosunda HGS yazılı ve saçak trafik ışığı yeşil yanan gişelerden geçiş yapılabilmektedir.

  Hızlı Geçiş Şeritleri gişe alanlarında gişe üzerinde yer alan bilgi panosunda HGS yazılı ve saçak trafik ışığı yeşil yanan gişelerden geçiş yapılabilmektedir.

 • Ptt'nin HGS resmi sitesidir.

  Ekonomik ve uzun ömürlü olan, çalışma enerjisini radyo frekans teknolojisinden alan, pilsiz HGS kart ve etiketleri; kopyalanamaz özelliği ile Türkiye'nin en yaygın ağı olan PTT işyerlerinde ve anlaşmalı Bankalarda.

  İnternet üzerinden PTT müşterileri için yalnızca www.epttavm.com adresinden yükleme yapılmaktadır.Başka bir siteden yükleme yapılmamaktadır.

Lütfen bekleyiniz...